Гонсало Игуаин вкара два гола за победата на Ювентус с 2:0 над Киево в двубой от 31-я кръг на италианската Серия А. Така Юве удължи серията си на 12 мача без загуба в Италия, а Киево допусна трето поредно поражение.

Ювентус натрупа 77 точки на върха в Серия А, а вторият Рома е с 68 и мач по-малко.

Тимът на Киево е на 11-а позиция с 38 точки в актива си.

Гонсало Игуаин даде преднина на домакините в 23-ата минута, след като получи от Пауло Дибала и вкара за 1:0.

Нова отлична възможност се откри пред Игауин в 61-ата минута, но ударът му бе неточен. Пауло Дибала също пропусна да удвои аванса на Юве в 71-ата минута, а шест по-късно отново Гонсало Игуаин прати топката вляво от вратата на Киево.

29-годишният нападатеб обаче не сгреши в 84-ата и реализира за 2:0 след пас от Стефан Лихтщайнер и оформи крайния резултат за Ювентус.