Наполи се доближи до лидера Ювентус и временно е на втората позиция в Серия А след победа с 3:1 над Киево в мач от 25-ия кръг.

Неаполитанците вече имат 54 точки и са на 9 от Юве. Трети за момента е Рома, който среща Торино по-късно в кръга.

За "небесносините" се разписаха Лоренцо Инсиние, Марек Хамшик и Пьотр Зиелински. Почетното попадение за Киево бе дело на Рикардо Меджорини.

В 31-ата минута топката попадна в Лоренцо Инсиние и той с красив диагонален удар изненада вратаря и откри сметката на Наполи.

Само седем минути по-късно Марек Хамшик удвои преднината на тима. След тотално разбъркване в наказателното поле, защитата абсурдно изпусна словака и той вкара за 2:0.

След почивката падна и третото попадение за Наполи. Пьотр Зиелински шутира от далечна дистанция и топката мина покрай излезлия напред Стефано Сорентино, който допусна трети гол във вратата си.

В 72-ата минута домакините от Киево успяха да върнат един гол. Рикардо Меджорини се промъкна зад гърба на защитата и остана сам срещу вратаря, което му позволи да вкара за крайното 3:1.