Отборът на Фиорентина победи лесно Специя с 3:0 в мач от 11-ия кръг на италианската Серия А. Големия герой за „Виола“ за пореден път бе сръбския таран Душан Влахович, който реализира хеттрик

Сърбинът откри головата си сметка след успешно реализирана дузпа три минути преди почивката. През второто полувреме младият нападател продължи да тормози защитата на гостите и реализира още едно попадение след подаване на бившия десен бек на Реал Мадрид – Алваро Одриозола. Влахович завърши хеттрика си четвърт час преди края, след асистенция на Кайехон.

В друг мач от Калчото Дженоа и Венеция завършиха при нулево равенство, което не е добра новина и за двата отбора, борещи се за своето оцеляване. „Генуезците“ заемат 18-та позиция в класирането, а техният съперник е една позиция пред тях.

Gulliver/GetttyImages
26 снимки

Отборът на Сасуоло пък допусна шокиращ обрат в края от тима на Емполи. „Неровердите“ поведоха в резултата две минути преди почивката след автогол на Лоренцо Тонели. В последните 10 минути от срещата обаче играчите на Алесио Диониси изпуснаха изцяло инициативата и допуснаха два гола. Първият от тях дойде след успешно реализирана дузпа от Андреа Пинамонти, а Шимон Зурковски във втората минута на добавеното време донесе победата за гостите.