Отборът на Фиорентина записа победа с 5:4 над Интер в зрелищен мач от 33-ия кръг на Серия “А”.

Домакините поведоха с попадение на Матиас Весино в 23-ата минута, но Иван Перишич в 29-ата и Мауро Икарди в 34-ата минута обърнаха нещата в полза на “нерадзурите”.

Двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат, но през втората част зрителите станаха свидетели на истински голов спектакъл.

В 52-ата минута Федерико Бернардески пропусна дузпа за “виолетовите”, но те все пак направиха обрат с четири попадение на Давиде Астори в 62-ата, Матиас Месино в 64-ата и Кума ел Бабакар в 70-ата и 79-ата минута като резултатът набъбна на 5:2 за "виолетовите".

В края на двубоя домакините сякаш се поотпуснаха и Мауро Икарди вкара нови два гола в 88-ата и 90-ата минута за 5:4.

Тимът от Флоренция взе успеха над съперник за Лига Европа и все още могат да се надяват да се доберат до участие във втория по сила турнир на УЕФА. В класирането Фиорентина е на 8-ото място с 55 точки, а Интер е седми с точка повече.