Отборът на Аталанта победи Болоня с 3:2 в мач от 33-я кръг на италианската Серия А.

За Аталанта това бе пети двубой без поражение в Италия като тимът излезе на четвърто място във временното класиране с 63 точки, на две пред петия Лацио.

Съставът на Болоня пък заема 15-ата позиция с 35 точки.

Мачът бе изключително интересен като домакините поведоха с 2:0, допуснаха изравняване и поведоха за 3:2 с гол в 75-ата минута.

Аталанта излезе напред с 1:0 с попадение на Андреа Конти, който бе намерен от Алехандро Гомес и не сгреши, за да даде преднина на своите. В 14-ата швейцарецът Ремо Фройлер покачи на 2:0 за Аталанта.

Само две минути по-късно обаче Болоня изравни чрез Матиа Дестро, който вкара с хубав удар за 2:1 в 16-ата минута. Гостите успяха да изравнят за 2:2 в 61-ата, благодарение на Федерико ди Франческо.

Победният гол за Аталанта бе дело на Матиа Калдара в 75-ата минута и до края гостите от Болоня не успяха да реализират нов гол, с който да вземат поне точка.