Аталанта продължава със силното си представяне в италианската Серия А, след като в двубой от 29-ия кръг надигра Парма като гост с 3:1. Домакините поведоха чрез ранен гол в 8-ата минута на Жервиньо, но само 16 по-късно Марио Пашалич възстанови статуквото.

През втората част нападателят на "бергамаските" Дуван Сапата избухна с два гола четвърт час преди края и в даденото от съдията четириминутно продължение, за да донесе успеха на своите.

Така колумбиецът има вече 24 гола от началото на сезона във всички турнири, като 19 от тях са в Калчото. Успехът доближи тима от Бергамо и до зона Шампионска лига. Момчетата на Джанпиеро Гасперини вече са на 5-то място с 48 точки - само на три от четвъртия Милан, който вчера допусна поражение с 0:1 при гостуването си на Сампдория

Аталанта няма загуба вече четвърти пореден мач в лигата, а освен това е на крачка от финал за Купата на Италия.