Стартовите съставите на Байерн Мюнхен и Интер за финала на Шампионската лига почти напълно съвпаднаха с първоначално прогнозираните от немските и италианските медии.

Единствената разлика с предвижданията бе в състава на Интер, където вместо очакваният Деян Станкович, в стартовите 11 на Жозе Моуриньо започна Кристиан Киву.

Румънецът зае мястото на левия бек, а капитанът Хавиер Санети, за който това е мач №700 за нерадзурите отиде на мястото на Станкович като дефанзивен халф заедно с аржентинския си сънародник Естебан Камбиасо.

Съставите:

Байерн Мюнхен: Бут - Лам, Демикелис, Ван Буйтен, Бадщубер - Ван Бомел, Швайнщайгер, Робен, Алтънтоп - Мюлер, Олич (Рензинг, Гьорлиц, Клозе, Пранийч, Контенто, Гомес, Тимошчук).

Интер: Жулио Сезар - Майкон, Лусио, Самуел, Киву - Санети, Камбиасо - Снайдер, Ето'о, Пандев - Милито (Толдо, Кордоба, Станкович, Мунтари, Марига, Матераци, Балотели).

Съдия: Хауърд Уеб (Англия)

Стадион: Сантяго Бернабеу (Мадрид)

ДВУБОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА:

Първи от центъра играха италианците, а феновете по трибуните направиха впечатляващи хореографии, като тифозите на нерадзурите взеха леко предимство пред немци с огромен транспарант с емблемата на клуба.

Тимът на Интер първи създаде напрежение пред противниковата врата, като в 5-ата минута Уесли Снайдер се опита да изведе Диего Милито зад отбраната на Байерн, но топката не стигна до аржентинския таран в пеналта.

Баварците създадоха първото си голово положение в 10-ата минута, когато Ариен Робен отдясно преодоля Киву, нахлу в пеналта и центрира към Ивица Олич, който от вратарското поле стреля в аут.

В 16-ата минута играчите на Байерн поиска дузпа за игра с ръка на Дъглас Майкон в наказателното поле при високо центрирана топка, английският съдия Хауърд Уеб обаче си замълча.

Уесли Снайдер шутира от пряк свободен удар от 28 метра, след рикошет в главата на Хамит Алтънтоп вратарят Ханс-Йорг Бут изби в 18-ата минута.

В 23-ата топката попадна в Ариен Робен на границата на наказателното поле, но холандецът стреля изключително неточно.

Жълт картон за Мартин Демикелис за нарушение срещу сънародника му Диего Милито в 26-ата. Три минути и Кристиан Киву получи официално предупреждение, след като посече Робен край тъчлинията.

Диего Милито центрира опасно към Уесли Снайдер в пеналта в 33-ата минута, но плеймейкърът не успя да засече добре топката.

В 35-ата минута вратарят на нерадзурите Жулио Сезар би топката напред, след почти 70-метров полет, Диего Милито свали кълбото към Уесли Снайдер, той направи светкавично двойно подаване с аржентинския голмайстор, Милито излезе сам срещу Ханс-Йорг Бут и с типичното си хладнокръвие простреля немския вратар. 1:0 за Интер.

42-а минута - Ариен Робен за пореден път създаде трудности на отбраната на италианците и шутира от над 20 метра, но неточно.

Две минути преди края на полувремето Интер имаше отличен шанс да удвои резултата, но Уесли Снайдер би право във вратаря, след като Милито го изведе очи в очи срещу Бут.

В добавеното време на първата част капитанът на Байерн Мюнхен Марк Ван Бомел стреля от дистанция, но покрай вратата.

Още в първата атака за второто полувреме германците можеха да изравнят, след като Хамит Алтънтоп изведе Томас Мюлер сам срещу Жулио Сезар, но бразилският национален страж майсторски спаси с крака.

И Интер започна взривно втората част. Диего Милито намери Горан Пандев в наказателното поле и той стреля опасно от 12 метра, но Бут с мъка изби в ъглов удар в 47-ата.

В 55-ата минута отбраната на италианците глупаво загуби топката в собствения си пеналт, Хамит Алтънтоп не се възползва по най-добрия начин и стреля покрай вратата.

63-а минута - първа смяна в състава на Байерн. Луис Ван Гаал пусна трети нападател в лицето на Мирослав Клозе, който замени Хамит Алтънтоп.

Страхотен удар на Робен от ъгъла на наказателното поле в далечния ъгъл на вратата, Жулио Сезар обаче се намеси перфектно и изби в корнер в 65-ата минута.

В 67-ата Снайдер опита да изведе Милито сам срещу Бут, но Демикелис се намеси стабилно и ликвидира опасността.

68-а минута - И Жозе Моуриньо прави първа смяна. Халфът Деян Станкович замени неубедителния Кристиан Киву. Сърбинът ще заиграе с Камбиасо като дефанзивен халф, докато юбилярат Санети ще заеме мястото на Киву на левия фланг на защитата.

В 70-ата минута отново Диего Милито бе герой за Интер, след като направи самостоятелен пробив отляво, счупи кръста на Даниел Ван Буйтен с финт на границата на наказателното поле, нахлу в пеналта и там нямаше как да сбърка очи в очи с Бут. 2:0 за Интер.

Марио Гомес замени Ивица Олич в 74-ата минута.

Жълт картон за Ван Бомел за зверско влизане в краката на голмайстора Милито в 78-ата.

79-а минута Съли Мунтари замени Горан Пандев.

Пет минути до края - Интер изглежда успя да успокои играта, очаквайки последния съдийски сигнал.

Три минути добавено време.

90'+2' - Марко Матераци замени героя Диего Милито.

93-ата минута. Край на мача. Интер е шампион на Европа!!!