Лацио е новият лидер в италианската Серия А, след като победи с 1:0 у дома тима на Бреша с гол на Стефано Маури в последната минута на първото полувреме.

Така орлите изпревариха Милан и с 13 точки от шест мача се изкачиха на първото място в Калчото. Лидерът преди този кръг - Интер, посреща от 21:45 часа в неделя Ювентус в дербито на Италия и може да се върне на върха при победа.

Наполи пък излезе на второ място след победа с 2:0 над Рома с попадение на Марек Хамшик в 72-ата минута и автогол на Жуан в 83-ата. Неаполитанците събраха 11 точки, докато вълците са предпоследни в класирането със само пет точки от шест мача.

В досегашните си девет мача във всички турнири през сезона вицешампионът Рома записа само две победи - над Интер и Клуж, и слуховете за уволнение на треньора Клаудио Раниери стават все по-сериозни.