Отборът на Кардиф Сити изтръгна победата от Суонси в уелското дерби между двата тима от поредния кръг на Висшата лига. Кардиф се наложи с минималното 1:0, голът за успеха на домакините вкара Стивън Коукър в 62-ата минута.

Единствената интересна ситуация през първото полувреме създаде нападателя на гостите Мичу, който стреля от воле след центриране на Джонджо Шелви. През втората част Кардиф бе по-добрият тим на терена и заслужено стигна до успеха. Коукър се разписа с глава след центриране на Крейг Белами от корнер.

Суонси приключи мача с 10 човека, след като вратарят Ворм бе справедливо изгонен за безумно нарушение срещу Фрайзър Кембъл в последната минута. Тъй като гостите бяха извършили и трите си смени, на вратата застана защитникът на лебедите Анхел Ранхел, който успя да я запази суха, въпреки петминутното продължение.

Във временното класиране Кардиф е 12-ти с актив от 12 точки, след като изпревари именно тима на Суонси, който има точка по-малко.