Отборът на Каляри победи Болоня с 2:0 в двубой от 8 крът на италианската Серия А. Каляри прекъсна серия от четири мача без победа и заема 13-ата позиция с 9 точки.

Тимът на Болоня пък е на 16-о място със 7 точки в актива си.

Домакините вкараха по едно попадение в двете полувремена и контролираха двубоя.

Каляри можеше да поведе още в 19-ата минута при атака на Филип Брадарич, но хърватинът не успя да реализира. Три минути по-късно обаче Лукас Кастро намери Жоао Педро, който бе точен за 1:0 в полза на домакините.

В началото на второто полувреме гостите пропуснаха чудесна възмоност да изравнят. В 49-ата минута Диего Фалчинели прати топката вляво от вратата на Каляри.

Леондро Паволети подпечата успеха на домакините с второ попадение. В 68-ата минута 29-годишният италианец вкара за 2:0 с хубав удар с глава и трите точки отидоха на сметката на Каляри.