Българският футболист Ивайло Чочев остана резерва на старта на шампионата в Серия А. Тимът на родния играч претърпя загуба у дома в първия си мач с 0:1 от Сасуоло.

Единственото попадение в срещата падна през първото полувреме, при това от дузпа. Главният рефер отсъди наказания удар за игра с ръка при построена стена от Палермо. Точен в 31-ата минута беше 22-годишният Доменико Берарди.

Сръбският защитник на Палермо Слободан Райкович получи втори жълт картон в самия край на срещата – в даденото от съдията продължение. Бранителят беше санкциониран заради грубо влизане отзад на съперников играч.

По този начин тимът на Ивайло Чочев не започна успешно новия сезон в елита на Италия.

Александър Тонев пък изобщо не беше в групата на Кротоне, който падна 0:1 при гостуването на Болоня. Тонев има счупване на костици на пръстите на левия крак и е запазен за следващата седмица.