Българският футболист Ивайло Чочев записа цял мач при равенството на своя Палермо като гост на аутсайдера Карпи, който се бори за оцеляване. Срещата от 22-ия кръг на Серия А завърши при резултат 1:1.

След бърза атака, в 24-ата минута Оскар Хилемарк пусна топката към Алберто Джилардино, който от точката на дузпата стреля точно за 1:0. 33-годишният нападател демонстрира прекрасните си възможности, след като успя да промуши топката през двама защитници и вратаря на съперника.

Едва в 74-ата минута домакините стигнаха до изравнително попадение, при това от дузпа.

Футболистът на Палермо Едоардо Голданиг извърши нарушение в наказателното поле, след като влезе опасно в краката на съперников играч. Точен за 1:1 бе Марко Манкосу.

В края на срещата, в 87-ата и 89-ата минута Ивайло Чочев на два пъти беше замесен в добри ситуации за попадение, но до победен гол така и не се стигна.

След подялбата на точките Палермо е на 14-о място с 24 точки, докато Карпи е на 18-о с 19, в опасната зона на изпадащите. Лидер в Италия е Наполи с 47.