Ивайло Чочев изигра цял мач за Палермо, който победи категорично гостуващия Удинезе с 4:1 в мач от 21 кръг на италианската Серия „А“.

В 20-ата минута Чочев бе декориран в жълто за влизане отзад в краката на съперник.

Българинът бе замесен и в двойно положение пред вратата на Удинезе в 31-ата минута. Тогава той видя най-напред удара си блокиран от Баду, а върналата се при него топка бе подадена от Чочев към Джилардино, чийто удар с глава изпрати топката над вратата.

В 35-ата минута Куайсон обаче не пропусна да реализира за сицилианците, възползвайки се от пас на Хилиемарк.

В 56-ата минута Куайсон върна услугата на Хилиемарк и той порази за втори път вратата на фриуланите свтория шведски гол в срещата.

Мачът на практика приключи в 77-ата минута, когато мароканецът Лазаар с удар извън пеналта и рикошет направи резултата 3:0 с първия си гол в шампионата.

Две минути по-късно Терео върна един гол за Удинезе, след като се пребори за топката след изпълнение на корнер, но бе твърде късно – 3:1.

Палермо стигна до крайното 4:1, благодарение попадението на резервата Александър Трайковски, който записа името си сред голмайсторите в 87-ата минута.

Палермо и Удинезе са съседи в класирането, съответно 14-и и 15-и, с по 24 точки.