Ювентус победи Милан с 5:4 след дузпи (0:0 в редовното време) в спор за Трофея Берлускони. Поражението е тежко за росонерите, тъй като това бе юбилейно 20-ото издание на двубоя за приза на фамилията на собственика на клуба Силвио Берлускони.

Треньорът на Юве Луиджи Дел Нери бе дал почивка на Диего и Амаури, оставяйки шанс за изява на Сан Сиро за Алесандро Дел Пиеро, Давид Трезеге и Хорхе Мартинес.

Наставникът на домакините Масимилиано Алегри пък бе без контузените Алешандре Пато, Алесандро Неста и новото попълнение Кевин Принс Боатенг.

В редовното време Милан имаше малко повече положения за гол от бианконерите, но попадение не падна в нито една от двете врати.

След края на 90-те минути се прибегна директно към изпълнение на дузпи, при които грешникът за червено-черните бе бразилският бранител Тиаго Силва, който единствен изпусна от бялата точка, след като би над вратата на Алекс Манингер.

При дузпите точни за Ювентус бяха Пепе, Бонучи, Ландзафаме, Диего и Мота, докато за Милан вкараха Роналдиньо, Бонера, Индзаги и Хунтелаар.

Титулярните състави:
Милан: Абиати, Бонера, Папастатопулос, Тиаго Силва, Антонини, Амброзини, Пирло, Зеедорф, Одуамади, Бориело, Роналдиньо (резервна скамейка: Амелия, Йепес, Абете, Фламини, Гатузо, Индзаги, Хунтелаар).

Ювентус: Манингер, Григера, Легроталие, Киелини, Де Челие, Мартинес, Фелипе Мело, Маркизио, Пепе, Трезеге, Дел Пиеро (резервна скамейка: Сторари, Мота, Бонучи, Сисоко, Ланзафаме, Диего, Амаури).