Отборите на Интер и Ювентус завършиха наравно 2:2 в първи мач от техния четвъртфинален сблъсък в турнира за купата на Италия. Реваншът, който ще се играе в Торино, е на 30 януари.

Интер игра почти цял мач с човек по-малко след като още в 8-мата минута Никоалс Бурдисо бе изгонен с директен червен картон. Всичко по-интересно обаче се случи през второто полувреме.

Въпреки числения си пасив „нерадзурите” успяха да поведат с гол на Хулио Крус в 54-тата минута. Шампионът на Италия обаче не спря до тук – 20 минути по-късно отново Хулио Крус беше в прегръдките на съотборниците си след като удвои преднината на тима.

Все пак численото преимущество на Ювентус каза своята дума и само 5 минути по-късно жувата легенда на „бианконерите” Алесандро Дел Пиеро върна надеждата на съотборниците си за удобен резултат преди реванша.

Това стана факт в 85-тата минута, като голмайсторът бе френският бранител на „старата госпожа” Жан-Ален Бумсонг, който оформи крайното 2:2.