Световният шампион Италия завърши 1:1 с Гърция в контролна среща, която се игра пред 9 хиляди зрители на стадион Караискакис в Пирея. Както е известно, адзурите са съперник на България по пътя към Световното първенство в 8-а квалификационна група.

Селекционерът на Италия Марчело Липи даде шанс на вратаря Морган де Санктис в отсъствието на контузения Буфон, а повиканите срещу България Симоне Пепе и Кристиан Маджо отново получиха шанс.

Италианците бяха по-активният отбор през първото полувреме, но въпреки това отборите се оттеглиха при нулево равенство в съблекалните. В края на частта Роси, Тони, а преди тях и Гатузо опитаха късмета си, но вратарят на гърците Дзорвас спаси ударите им.

В 50-ата минута домакините откриха резултата чрез играещия в Бундеслигата нападател Фанис Гекас. Това беше негов 12-и гол с националната фланелка, а попадението му дойде след центриране на Александрос Циолис.

Четири минути по-късно звездата на Байерн Лука Тони изравни с Глава и по този начин оформи крайния резултат. В 58-ата минута Мауро Каморанези стреля опасно, но вратарят Дзорвас отклони топката в корнер. В 72-ата минута Костас Кацуранис би силно, но вратарят Де Санктис не беше затруднен.

Състав на Италия: Морган де Санктис, Даниеле Бонера, Джорджо Киелини (46- Никола Легроталие), Фабио Канаваро (60- Алесандро Гамперини), Фабио Гросо, Даниеле де Роси (69- Винченцо Якуинта), Мауро Каморанези (60- Кристиан Маджо), Рикардо Монтоливо (46- Симоне Пепе), Джузепе Роси, Лука Тони (60- Алберто Джилардино)

В друга проверка, играна в сряда вечер, Холандия победи Швеция с 3:1 след два гола на ван Перси и един на Дирк Кайт. Ким Калстрьом отбеляза почетното попадение за гостите.

Франция пък не можа да победи Уругвай, като контролата между двата тима завърши при нулево равенство.