Интер се върна на върха в Серия А поне до неделя вечерта след домакинска победа с 3:1 над съседите от Аталанта Бергамо.

Двубоят на стадион Джузепе Меаца започна лошо за домакините, тъй като бергамаските изненадващо откриха резултата още в петата минута с гол на Симоне Тирибоки, който засече топката в мрежата на Жулио Сезар след центриране на Томас Манфредини.

Съставът на Жозе Моуриньо обаче намекна защо през седмицата срази еврошампиона Барселона и се върна в играта в 24-ата минута, когато обичайният голмайстор на нерадзурите Диего Милито изравни след пас на Уесли Снайдер.

Интер направи пълен обрат в 35-ата с гол на МакДоналд Марига, а асистенцията отново беше на Снайдер, който направи двойно подаване със Самуел Ето’о.

В 78-ата минута румънският бранител Кристиан Киву със свиреп шут от дистанция фиксира крайното 3:1.

След третия гол, който окончателно реши мача, Моуриньо реагира незабавно и извади Милито, за да му даде шанс за почивка преди реванша от полуфиналите на Шампионската лига в Барселона в сряда.

С тази победа нерадзурите изпревариха с две точки тима на Рома, който в неделя посреща на свой терен борещия се за четвъртото място състав на Сампдория.