Тимът на Интер претърпя тежко поражение като домакин от гостуващия Фиорентина. В дербито между първия и втория във временното класиране на Серия А, „виолетовите“ сразиха своя противник с 1:4, а това бе най-малкият резултат, с който се отърваха „нерадзурите“.

Любопитен момент е, че до този момент в шампионата, Интер бе допуснал едва едно попадение в петте си мача, но днес инкасира цели четири. С хеттрик в двубоя се отличи хърватския национал Никола Калинич.

Фиорентина реши нещата в своя полза още през първото полувреме, когато реализира и трите си попадения, а Миранда от състава на домакините получи директен червен картон и остави своите с човек по-малко на терена.

Гостите от Флоренция откриха резултата още в 4-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. След неразбирателство със защитата пред себе си, Самир Ханданович извърши нарушение срещу Никола Калинич, а главният рефер посочи бялата точка. Стражът на домакините получи само жълт картон за проявата си. Зад топката застана Йосип Иличич, който не сгреши и даде преднина на своя тим.

Тимът на Фиорентина продължи да атакува неспирно вратата на своя противник и в 18-ата минута стигна до нов гол, дело на Калинич. Хърватският национал покачи на 2:0, а само пет минути по-късно, отново той, оформи резултата на 3:0.

Проблемите за Интер станаха още по-сериозни в 32-ата минута, когато Миранда получи директен червен картон.

През второто полувреме домакините се опитаха да отговорят подобаващо и след силното начало, в 60-ата минута Интер успя да намали резултата. Мауро Икарди се опита да върне интригата мача с точно попадение, но силите на домакините не стигнаха за нещо повече.

Никола Калинич довърши „нерадзурите“ с поредното си попадение. Хърватинът оформи своя хеттрик 14 минути преди края и предреши крайния победител в срещата.

След категоричния си успех в мача, Фиорентина измести от първото място именно тима на Интер. Двата тима имат равен брой точки – по 15.