Живата икона на Рома Франческо Тоти не само донесе драматичната победа с 3:2 над Сампдория в третия кръг на Серия А, но записа и пореден рекорд срещу името си.

Мачът днес беше първи за ветерана през сезон 2016/2017, а с него той вече е играл в 25 поредни сезона на калчото. Единственият друг футболист с такова постижение е легендата на Милан Паоло Малдини. Двамата си делят първото място по този показател.

Тоти се появи като смяна след 80-минутната почивка на срещата, която можеше и да не продължи заради дъждовната буря, разразила се над „Олимпико“. 39-годишният нападател се отчете с гол и асистенция за победата.

Преди началото на кампанията Принца на Рим разкри, че това ще му е последният сезон като професионален футболист.