Отборът на Специя достигна до бойко равенство 2:2 срещу състава на Фиорентина в двубой от 4-тия кръг на италианската Серия А. В двубоя участие не взе българския национал Андрей Гълъбинов.

Срещата започна по великолепен начин за "виолетовите", които чрез попадения на Херман Пецела и Кристиано Бираги, съответно във 2-та и 4-та минута, означаваше аванс от 2:0 след толкова малко изиграно време.

Домакините все пак намериха съпротивителни сили и намалиха резултата. Клаудио Терци намери по отличен начин Даниеле Верде, който не сбърка за 1:2.

Двубоят през втората част се развиваше при далеч по-ниски обороти, но все пак в 75-та минута, сякаш от нищото, Диего Фариас се възползва от разбъркване пред вратата на гостите и препарира стража Бартломей Драговски за крайното 2:2.

В другата среща, играна по същото време, Каляри успя да вземе безценен успех като гост, побеждавайки с 3:2 Торино.