Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара петото си попадение в италианската Серия Б за отбора на Новара, който спечели с 2:1 над Карпи в 21-ия кръг.

Той започна като титуляр, а в 29-ата минута изравни резултата с много красиво попадение от свободен удар. Неслучайно вестник "Гадзета дело Спорт" нарече попадението му "перла". Нашият национал се разписа малко извън наказателното поле в "стил Дел Пиеро".

Иначе Ласаня откри за гостите от Карпи, а три минути след изравнителния гол на родения в София таран, дойде време и за още един гол за пиемонтците - отново от фаул, но реализиран от Самсон.

В 70-ата минута Гълъбинов отстъпи мястото си на бившия играч на Манчестър Юнайтед Федерико Македа и обра овациите на публиката.

С този успех Новара събра 28 точки и се нарежда на 11-а позиция, но пък само с 1 точка повече има последният в зоната за плейофите за влизане в елита- Виртус Ентела. Карпи е 5-и с 32, а начело са Верона и Фрозиноне с по 38.