Българският нападател Андрей Гълъбинов изигра поредния си силен мач за своя нов отбор Новара. Той отбеляза единственото попадение за загубата с 1:2 при гостуването на Кротоне.

Неговият тим падна доста наивно в този мач. Гълъбинов откри резултата в 34-та минута, но след две късни попадения на домакините, те си тръгнаха с трите точки от този напечен сблъсък.

За разлика от целия тим на Новара, българинът беше на висота. Той откри със страхотен изстрел в десния крак, възползвайки се от страхотен пас на Панкрацио Фараго. Той можеше да помогне на тима си и да поведе с 2:0.

Четвърт час преди края Гълъбинов проби страхотно и пусна топката на празна врата към Пабло Гонсалес. Съотборникът му обаче направи фрапантен пропуск и така преднината на Новара остана един гол. А това беше наказано в края.

Първо в 88-та минута Джузепе Торомино изравни, а в последните секунди на даденото продължение на редовното време Анте Будимир наниза топката в мрежата на Новара и донесе трите точки за Кротоне.

Така след два кръга в Серия Б Новара има една точка и два отбелязани гола, като те са дело на Гълъбинов.