Българският нападател Андрей Гълъбинов изигра страхотен мач за своя Новара на старта на Серия Б. Той обаче не можа да помогне на отбора си да стигне до успеха в първия кръг на втория ешелон на италианския футбол.

Новара изпусна успеха срещу Латина в последните секунди и в крайна сметка двата тима приключиха наравно 1:1. А българинът започна като титуляр и остана на терена пълни 90 минути.

Гълъбинов откри резултата в двубоя в 28-та минута. Тимът му обаче се хвърли в глуха защита в последните минути и беше наказан за това. Рикардо Броско отбеляза за 1:1 в 93-та минута на битката и подели точките.

Двата отбора завършиха срещата в намалени състави. Агостино Гарфало беше изгонен от състава на Новара в 44-та минута, а Марко Калдерони от отбора на Латина получи червен картон в 90-та минута. Интересното е, че малко след това отборът му изравни.