Андрей Гълъбинов се разписа за успеха на Дженоа с 3:2 над Каляри като гост в двубой от 8-ия кръг на Серия А. Българският национал вкара първия гол за тима си.

Още в 8-ата минута Адел Таарабт намери по отличен начин българина и той не остави шансове на вратаря на Каляри. Десет минути по-късно отново Гълъбинов имаше възможност да се разпише, но вратарят този път беше на мястото си.

В 35-ата минута Гълъбинов върна жеста на Таарабт и последния се разписа за 2:0 в полза на "грифоните".

През втората част домакините се върнаха в мача след гол на Паволети в 48-ата минута. Все пак в 76-ата минута Лука Ригони реализира за 3:1 в полза на Дженоа. Три минути по-късно Жоао Педро от дузпа фиксира крайното 3:2 в полза на Дженоа.

Това беше първа победа за тима на Гълъбинов и е на 16-ото място с 5 точки. Каляри са на 14-ото място с 6.

Болоня победи СПАЛ с 2:1, Кротоне без Александър Тонев завърши у дома 2:2 с Торино, Сасуоло и Киево не се победиха - 0:0, а Сампдория се справи с Аталанта и победи с 3:1.