Фиорентина се поздрави с първа победа за сезона и първа в Серия А от 17 февруари насам, когато победи СПАЛ с 4:1. Хората на Винченцо Монтела надиграха другия опашкар Сампдория с 2:1.

Херман Песея откри резултата за домакините в 31-ата минута, след като засече с глава хубаво центриране на Франк Рибери.

В 54-ата минута госитите останаха с човек по-малко заради втори жълт и съответно червен картон на Жейсон Мурийо за фаул срещу Гаетано Кастровили. Федерико Киеза се възползва от това и в 57-ата минута. Далберт изведе с прекрасен пас младият нападател и без да се бави с мощен шут удвои аванса на домакините.

Федерико Бонацоли върна един гол в 79-ата минута, но до нещо повече не се стигна.

С тази победа "виола" се отлепиха от дъното до 15-ата позиция с 5 точки, докато Самподория остават последни с 3. В следващия кърг Фиорентина гостува на Милан, а Сампдория приема другия милански гранд Интер.