Плеймейкърът на Лацио Ернанес вкара първия гол за орлите при успеха над градския съперник Рома с 2:1, дошъл след попадение на Мирослав Клозе в 93-ата минута.

„Това е победа, която ни дава свобода”, каза бразилецът, вероятно визирайки катаклизмите, които се очакваха от страна на феновете при нов неуспех в дербито.

Бианкочелестите имаха пет поредни загуби в битката за Рим и ново поражение щеше да доведе до почти сигурно уволнение на треньора на Лацио Еди Рея.

„Опитвахме се по всякакъв начин да вкараме победен гол и в края Матусалем направи великолепна асистенция за Клозе и той вкара”, заяви Ернанес, след като орлите уцелиха две греди и изпуснаха множество положения след почивката.

„Сега трябва да продължим по този начин. Отборът винаги се подобрява и ние дължим много от това на Еди Рея”, коментира полузащитникът на римляните.

След успеха в битката за Вечния град Лацио се изкачи на четвърта позиция в Серия А, като се доближи на само точка зад лидера Ювентус.