Дженоа се измъчи срещу втородивизионния Перуджа, но успя да го изхвърли от турнира за Купата на Италия с 4:3 след продължения.

По този начин героите, надвили Ювентус в предния си мач, получиха правото да срещнат Лацио в Рим на осминафиналите в турнира.

Нищо не подсказваше за проблемите, които ще има Дженоа в началото на мача. Синът на Диего Симеоне – Джовани, отново се разписа за 1:0 в 3-ата минута, а в 35-ата асистира с пета към Горан Пандев, който с тупалка направи 2:0.

През второто полувреме обаче Перуджа се върна в мача с два гола на Бианки в 53-ата и Дроле в 64-ата минута.

Така се стигна до продължения в които генуезците вкараха нови два гола – чрез Пандев в 100-ата и Нинкович в 116-ата, а попадението на Ди Нолфо в 120-ата само фиксира крайния резултат Дженоа – Перуджа 4:3.