С изненадващ резултат завърши вторият мач в група Е на Лига Европа, в която е и българският ЦСКА. Докато „армейците” завършиха наравно 1:1 срещу Фулъм, фаворитът Рома загуби с 0:2 като гост на Базел.

Въпреки завръщането на Франческо Тоти в тима, дебютът на Клаудио Раниери в Лига Европа бе кошмарен.

Още в 11-та минута на „Сейнт Якоб Парк” резултатът бе открит от Карлитос, който се възползва от неразбирателство на Филип Мексес и Даниеле Де Роси и от 20 метра не остави шансове на Жулио Серджо.

Тоти, Тадей и Менес можеха да изравнят, но не бяха точни в изгодни позиции и така първата част завърши при 1:0.

Раниери опита да промени развоя на мача с включването в игра на Мирко Вучинич и Макс Тонето, но вместо да изравнят, „джалоросите” допуснаха втори гол.

В 87-та минута резервата Алменареш, влязъл в игра само 120 секунди по-рано, отне топката при атака на Рома, нахлу в полето на италианците, премина през Серджо и вкара без проблеми в опразнената врата.

Така нещата в група Е се заплитат още след първите мачове. Фаворитът Рома е последен с 0 точки, ЦСКА и Фулъм имат по 1, а Базел е лидер с 3. В следващия кръг на 1 октомври ЦСКА гостува на Рома на „Олимпико”.