Отборът на Рома допусна изненада в мача от 30-я кръг на Серия А, като допусна поражение 0:2 от Палермо. Аутсайдерът в шампионата, който твърдо е нагазил в зоната на изпадащите, измъкна трите точки като домакин.

Въпреки териториалното си предимство „римските вълци“ изиграха равностоен двубой, с оглед на ударите в очертанията на двете врати.

В 21-та минута на срещата Фабрицио Миколич намери Йосип Иличич на ъгъла на наказателното поле, който успя да залъже защитата на Рома и с премерен удар да изведе своите напред за 1:0. В 35-та минута именно 33-годишният Миколич удвои резултата и форми крайното 2:0.

След поражението Рома заема 7-о място в подреждането на Серия А с 47 точки, колкото има и съставът на Интер, който също претърпя поражение в този кръг от Ювентус. От друга страна Палермо остава в зоната на изпадащите с 24 точки от 30 кръга в Италия.