Аталанта е поредният класирал се тим за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия. "Бергамаските" надделяха с 2:1 на свой терен над Сасуоло в ранния мач в сряда от надпреварата.

Домакините си решиха всичко на практика преди почивката. Още в 16-та минута датският национал Андреас Корнелиус откри резултата след завършек на прекрасна асистенция от Мартен де Роон.

Рафаел Толой направи 2:0 в 33-та минута след точно подаване на Рикардо Орсолини и така "черно-сините" си осигуриха по-спокойна втора част. Така беше до четвърт час преди края, когато Толой си вкара автогол и върна интригата за последните минути.

За Аталанта стана още по-напечено в 89-та минута, когато Ясмин Куртич си изкара директен червен картон, но в крайна сметка Сасуоло нямаше време за обрат и трябваше да се прости с надпреварата.

Така "бергамаските" са сред осемте най-добри в турнира, а следващото препятствие пред тях е Наполи. Битката ще се състои още тази година. Двата тима ще спорят на "Сан Паоло" на 27 декември.