Наставникът на Милан Карло Анчелоти заяви, че неговият отбор е трябвало да получи дузпа при вчерашното равенство (0:0) в дербито с Ювентус.

„Беше ни доста трудно през първата част, но след почивката Юве намали оборотите и ние взехме нещата под контрол”, каза треньорът на „росонерите” след срещата.

Резултатът от снощи постави нов отрицателен рекорд за европейските клубни шампиони, които вече имат девет поредни мача без победа на собствен терен.

„Статистиката показва, че не вкарваме достатъчно голове, когато играем у дома. Срещу „старата госпожа” имахме доста добри възможности и няма нищо, за което да съжаляваме”, продължи Анчелоти.

„Можеше да имаме малко повече късмет, според мен имаше и дузпа при положението с Алберто Джилардино”, коментира още специалистът.

Ювентус игра много стегнато и постоянно притискаше Андреа Пирло. Роналдо? Имаме достатъчно време, за да го върнем обратно във форма”, завърши наставникът на Милан.