Виляреал постигна минимален успех над Валенсия с 1:0 в мача от 36-ия кръг на Ла Лига, като при този развой „прилепите“ останаха без победа в пети пореден мач. В предходните си 4 срещи валенсианци записаха две поражения и две ремита.

Тимът от „Местая“ бе на път да запише трето поредно равенство, но в 86-ата минута Марио Гаспар запокити шансовете им поне за точка на вятъра.

Валенсия влезе сравнително добре в срещата, като в 25-ата минута създадоха първата по-чиста ситуация. Родриго достигна до едно чудесно центриране в наказателното поле и засече в долния ляв ъгъл, но вратарят Асеньо реагира отлично и спаси.

Виляреал спретна нелоша атака в 41-ата минута. Тогава Денис Черишев адресира хубав пас към Карлос Бака, който се ориентира великолепно, но ударът му профуча над напречната греда. Три минути след това „жълтата подводница“ стигна до нова добра възможност. Карлос Бака получи с гръб към вратата и след като майсторски се завъртя, отправи мощен изстрел, профучал покрай вратата.

След почивката двубоят навлезе в далеч по-спокойно русло, а в 86-ата минута „жълтите“ настъпиха решаващо. Стигнали до фаул отляво по атаката си, Мануел Тригерос центрира, а Мариос Гаспар засече, пращайки топката в мрежата Валенсия за 1:0.

Със спечелените три точки Виляреал натрупа 57 на 6-о място. Валенсия е четвърти с 67.

В следващия кръг Валенсия е гост на Жирона, а Виляреал ще направи визита на Барселона.

Същевременно в друг мач от кръга, Депортиво Ла Коруня успя да измъкне точка при визитата си на Села Виго. Срещата завърши при 1:1.

Максимилиан Лопес откри за Виго в 13-ата минута, а изравнителното попадение падна в първата минута на добавеното време и бе дело на Лукас Перес.

В класирането Селта заема 12-о място с 46 точки. Два кръга преди края на Примера Депортово е в зоната на изпадащите, 18-и с 29 пункта, без надежда за спасение. Леванте е позиция напред с 40 пункта. .