Селта загуби у дома от Виляреал с 0:1 в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. Ману Тригерос вкара единствения гол в 90-ата минута.

За Селта това беше трети пореден мач без победа и без отбелязан гол и остава в опасната зона. Преди прекъсването отборът записа нулеви равенства с Хетафе и Гранада. С успеха си "жълтата подводница" прекъсна серия от три поредни загуби.

Гостите изиграха добро първо полувреме, но само веднъж застрашиха сериозно вратата на Селта. Шут на Висенте Ибора в 17-ата минута бе избит от стража Рубен Бланко.

След почивката "небесносините" изравниха играта, но така и не стигнаха до чиста голова ситуация. В 90-ата минута Тригерос се възползва от грешка в защитата на домакините и донесе трите точки на Виляреал.