Виляреал записа трети пореден успех в Ла Лига. След победата над Реал Мадрид от преди седмица, сега „жълтата подводница“ потопи и Леванте след 2:1 в мача от 20-ия кръг.

Попаденията за успеха бяха дело на Мануел Тригерос (от дузпа) и Денис Черишев. Марти Роджър реализира за Леванте от 11-те метра.

Със спечелените три точки Виляреал събра 34 и изпревари Реал Мадрид на четвъртото място в таблицата. Следва обаче да се има предвид, че „белите“ са с два мача по-малко. „Гранотас“, за които това бе трето поредно поражение, са 16-и с 18 пункта.

Виляреал направи по-чистите положения през първата част, като още в 11-ата минута домакините спретнаха опасна атака, а Родриго Ернандес с глава стреля някъде около точката на дузпата. Топката обаче прелетя покрай левия стълб. Седем минути по-късно Кастийехо излезе на обещаваща позиция, но прати топката встрани от левия стълб.

Дузпа бе отсъдена в 26-ата минута в полза на „жълтата подводница“. Ойер излезе да блокира връхлитащ съперник, получи се съприкосновение, а съдията прецени, че има основания да посочи бялата точка. С изпълнението се нае Мануел Тригерос, който бе безпогрешен за 1:0.

След почивката „жълтите“ продължиха да доминират събитията на терена, а Кастийехо дриблира много умело в 46-ата минута, ала изстрелът му бе лишен от достатъчна точност.

Виляреал все пак успя да намери така желания втори гол. Енес Юнал показа страхотен поглед върху играта и комбинира с Денис Черишев, който без много бавене покачи на 2:0.

Намерили второ попадение, играчите на „жълтата подводница“ успокоиха темпото,  а в оставащите минути до края имаха още шансове. Юнал стреля от фаул в 72-ата минута, но Ойер изби.

Една от редките възможности в полза на Леванте дойде в 84-ата минута. Иви излезе на стрелкова позиция, след като бе оставен непокрит, но Серхио Ансехо спаси.

В продължението на мача 11-метров наказателен удар бе отсъден в полза на Леванте. Реферът посочи бялата точка за втори път в мача, след като видя задържане от страна на Даниеле Бонера. Марти Роджър застана зад топката и оформи крайния резултат 1:2.