Отборът на Жирона постигна победа с 2:1 над Леванте в мача от 11-ия кръг на Ла Лига и така взе предсрочен реванш срещу съперника, когото го победи с 2:0 преди броени дни в първия двубой от шестнадесетинафиналите за Купата на Краля. Същевременно успехът се яви втори пореден за новака в елита, след като преди седмица и шампионът на Примера Реал Мадрид бе подчинен с 2:1.

В класирането Жирона събра 15 точки и се движи девети. Леванте е 13-и с 12.

Първото полувреме премина под диктовката на Жирона. Гостите пропиляха цял куп положения. Шансове се разкриха пред Кристиан Стуани, Алекс Градел Ноде, Порту и Бернанрдо Еспиноса, но резултатът до края се запази непроменен.

През втората част домакините поизравниха играта и последва размяна на положения. Борха Гарсия откри пространство пред себе си в 47-ата минута, но ударът му прелетя на косъм над напречната греда. Отговорът на Леванте не закъсня и в 52-ата Хосе Моралес насочи много прецизно топката, която обаче бе уловена от вратаря. Кристиан Стуани засече от воле в 57-ата минута, но Раул Фернандес се открои с много добро спасяване.

Двете нули бяха нарушени в 58-ата минута. Борха Гарсия получи умел пас и с удар пред наказателното поле, леко вляво прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Фернандес – 1:0.

Преднината на новака набъбна на 2:0 в 83-ата минута. При хубава атака отдясно, Потс пусна наляво към Кристиан Стуани, който направи 2:0.

Силите на Леванте стигнаха само за едно попадение, което падна във втората минута на продължението на срещата. След центриране отдясно по атаката, Енес Юнал с глава засече за крайното 1:2.

Припомняме, че реваншът за Кралската купа между двата тима е на 29 ноември.