Отборът на Жирона е последният отбор в Ла Лига за новия сезон. Тимът от Каталуня се наложи с 3:1 над Тенерифе във финалния плейоф и си осигури място в испанския елит за първи път от сезон 2018/2019.

Преди седмица двата тима не успяха да излъчат победител в първия мач, завършвайки при резултат 0:0. Днес обаче гостите показаха повече характер и в крайна сметка заслужено ликуваха.

Кристиан Стуани откри за Жирона три минути преди почивката. Той се разписа от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на бранител в наказателното поле.

В 59-ата минута Карлос Руис бе точен, за да изравни резултата за 1:1 и да върне надеждите на своите. Десет минути по-късно обаче, Леон имаше нещастието да си реализира автогол и да даде нова преднина на гостите.

В 80-ата минута Арнау Мартинес реализира трети гол за Жирона, с който предреши крайния победител във важния мач.