Жирона надделя над Еспаньол с 3:1 и се превърна в черната котка за съперника, прекъсвайки серията му от пет поредни победи у дома от началото на сезона.

В каталунското дерби от 13-ия кръг на Ла Лига Кристиан Стуани вкара на два пъти с глава през първата част (4' и 6'), а Сейду Думбия оформи крайното 3:1 в полза на своите в 90-ата минута. В 74-ата "папагалчетата" върнаха едно попадение чрез Борха Иглесиас.

С двата си точни изстрела Стуани вече има 14 попадения с глава от началото на миналия сезон, което изравнява най-доброто постижение в Европа в този период - на върха е още нападателят на Каляри Ленардо Паволети.

След този успех Жирона вече е 7-ми с 20 точки, докато Еспаньол е 5-ти с 21 точки.

В следващия кръг Еспаньол гостува на Хетафе, докато Жирона приема Атлетико Мадрид.