Жирона се препъна при домакинството си срещу Леганес и двата отбора завършиха 0:0 в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Гуидо Карийо вкара гол в 24-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Родриго Тарин отправи опасен удар с глава в 54-та минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Жирона.

Попадение на Кристиан Стуани не бе зачетено заради засада в 73-та минута.

Леганес пропусна много добра възможност да поведе в резултата в 79-та минута, когато Джонатан Силва стреля с глава, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Боно.

Гуидо Карийо направи страхотен пропуск 83-та минута. Той стреля от чиста позиция с глава, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Жирона пропусна изключително изгодно положение в 85-та минута. Антони Лосано получи много добър пас и стреля, но топката се спря в левия стълб на вратата на Куеяр.

Кристиан Стуани стреля в 85-та минута, но топката премина над напречната греда в аут.

Вратарят на Леганес Иван Куеяр получи контузия в 86-та минута и бе сменен от Андрий Лунин.

Жирона е девети със 17 точки, а Леганес е осемнайсти с 10 точки.