Отборът на Жирона записа категорична победа при домакинството си на Леганес в мач от 24-ия кръг на Примера дивисион. „Червено-белите“ се наложиха с класическото 3:0 и продължиха с доброто си представяне от началото на сезона.

Всичко в мача бе решено през първото полувреме, когато паднаха първите два гола за домакините. Опитният Кристиан Стуани порази целта в 23-ата минута, а в 36-ата Кристиан Порту удвои за Жирона.

Късно през втората част Хуанпе оформи крайното 3:0 в полза на каталунския тим.

След успеха си днес Жирона се изкачи чак до осмото място във временното подреждане. Това бе девети успех за тима на Пабло Машин от началото на кампанията. Леганес за момента остава на 12-та позиция, но може да се свлече с няколко места по-надолу след изиграването на останалите мачове от кръга.