Атлетик Билбао затвърди позитивното си представяне отпреди паузата за националните отбори с нова победа. Футболистите на Гайска Гаритано осъществиха пълен обрат от 0:1 до 2:1 при гостуването срещу Жирона, което даде начало на 29-ия кръг. Големият герой се казваше Иняки Уилямс, който се отличи с гол и асистенция.

Първото полувреме на  „Естадио Мунисипал де Монтиливи” предложи качествен и равностоен футбол. И двата отбора имаха своите шансове да открият резултата – Пере Понс почти успя да асистира на Кристиан Стуани в 5-ата минута, когато единствено навременната намеса на защитник осуети опасността пред вратата на баските.

В 21-ата Иняки Уилямс получи златен шанс, като от десетина метра стреля право в центъра на вратата. Жирона отвърна с положение пред Кристиан Стуани, чийто шут в 23-ата минута срещна тялото на бранител и това беше единствената причина топката да не се оплете в мрежата зад Яго Ерерин.

Домакините от Каталуня все пак поведоха в резултата след 37 минути игра. Раул Гарсия изпълни бързо тъч отляво по атаката, а след като получи топката отново, центрира безукорно. Стуани спечели въздушния дуел и от около 7 метра стреля в долния ляв ъгъл – 1:0.

Отговорът на Билбао беше впечатляващ и дойде след почивката. В рамките на 6 минути гостите тотално преобърнаха хода на събитията.

В 53-ата минута Раул Гарсия, полузащитникът на Билбао, по интелигентен начин насочи атаката отляво към Юри Берчиче. Последният от трудна позиция центрира успешно в зоната при далечната греда, където Иняки Уилямс беше забравен и с глава реализира за 1:1.

Преди изминаването на час игра баскът с либерийски корени отново попадна под светлината на прожекторите. Той избяга встрани по десния фланг и остана сам срещу крайния бранител. Уилямс центрира много добре покрай съперника, вратарят нямаше шанс да пресече центрирането, а Раул Гарсия с отработено движение спечели позиция пред вратарското поле. Оттам бившият футболист на Атлетико Мадрид нямаше проблем да реализира – 2:1.

Победата временно изравни Атлетик по точки със 7-ия Валенсия – по 40, като „прилепите” имат предимство заради по-добрата си голова разлика (+7 срещу -2 за баските). Шестият Севиля (43) и петият Алавес (44) не са много далеч напред.

Жирона остана на 12-а позиция с 34 точки, колкото има и 13-ият Еспаньол.