Отборът на Жирона записа първа победа от началото на сезона в Испания. В мач от третия кръг на местния шампионат тимът от Барселона се наложи с минималното 1:0 над Виляреал, за чийто тим това е второ поражение от три мача.

Единствения гол за гостите срещу „жълтата подводница“ вкара Кристиан Стуани десет минути след подновяването на играта през второто полувреме.

В друг мач от късната програма в Испания, Ейбар надви драматично като домакин Реал Сосиедад. Успехът за Ейбар дойде дълбоко в добавеното време, когато Шарл заби гол за крайното 2:1.

Гостите от Сосиедад подведоха от дузпа след четвърт час игра, но Марк Кардона изравни още до почивката. Така през втората част домакините стигнаха до пълен обрат и първа победа в Примера дивизион през новия сезон.