Андалуският Бетис записа четвъртата си победа в Ла Лига, след като в 14-ия кръг срази Валенсия като домакин с 2:1. По този начин тимът от „Бенито Виямарин” се изкачи до 14-ото място и вече има 16 точки, докато „лос че” се срина до 10-ата позиция и е с 20 пункта.

Максимилиано Гомес откри резултата в 32-ата минута, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и с кинжален удар с десния крак направи 1:0.

В 37-ата минута Алберто Морено проби отляво и пусна за Хоакин, който с красив удар изравни резултата и зарадва всички по трибуните.

В самия край на срещата халфът на Бетис Серхи Каналес изпълни феноменален пряк свободен удар и с помощта на гредата матира Яспер Силесен и остави трите точки в Севиля. В следващия кръг Бетис ще гостува на Майорка, докато Валенсия приема Виляреал.