Испания победи Перу с 2:1 в контролна среща, играна в Уелва. Самоувереният тим на домакините имаше сериозни проблеми, като стигна до успеха едва в 93-та минута. За селекционера Луис Арагонес обаче изводите могат да са повече от полезни, тъй като ясно се видяха предимствата и недостатъците на момчетата му.

„Ла Фурия” пропиля доста положения, преди Давид Вия да открие резултата в 37-та минута с прецизен изстрел. След почивката Перу показа вдъхновена игра и стигна до равенство в 73-та минута. Тогава Ернан Ренгифо отбеляза попадение с глава, възползвайки се от грешка на Карлос Марчена.

В последните секунди на продължението на двубоя защитникът Жоан Капдевила донесе малко радост на трибуните на „Нуево Коломбино”. Той се разписа със страхотно воле в 93-та минута и донесе победа за самочувствие на Испания.

Дебют с червената фланелка направиха Рубен де ла Ред, Санти Касорла и Серхио Гарсия.

Испания има още една контрола преди старта на Евро 2008 – в сряда срещу САЩ. Тимът играе първия си мач на шампионата на 10 юни срещу Русия.