Съдия бе заплашен с пистолет по време на футболен мач между аматьорските отбори на Висого и Ларача в северозападна Испания.

През първото полувреме въпросният главен арбитър отсъдил спорна дузпа за домакините и те повели в резултата с 1:0.

По време на почивката фен на гостите се доближил до рефера, разтворил якето си и му показал пистолет с думите: „Следващият куршум ще е за теб, това не е шега”.

Съдията излязъл за втората част, едва след като неговата защита била гарантирана от полицията, въпреки че органите на реда не успели да задържат фена на Ларача, който умело се покрил.

Интересно е, че през второто полувреме Ларача направил пълен обрат и спечелил двубоя с 4:1. Футболната федерация отхвърли възможността обратът да се дължи на отправената заплаха. „Съдията не се е уплашил”, оповестиха от федерацията.