Ред Бул Залцбург победи с 2:0 Виляреал в мача от груповата фаза на Лига Европа и след успеха над Лацио в предния кръг оглави потока, в който Левски все още не може да запише точка или да вкара гол.

Резултатът за домакините от Австрия откри Марк Янко в 21-та минута, като това бе и единственото попадение, което падна през първата част. Сомен Чой пък в края на двубоя – в 84-та минута – вкара за 2:0, с което оформи и крайния резултат.

В другия мач от Група G Лацио разпиля Левски с 4:0 на стадион „Георги Аспарухов”.

Така, едноличен лидер в потока на „сините” от София е Ред Бул Залцбург с актив от 6. Лацио и Виляреал имат по 3 точки, взети от мачовете с българския шампион. Левски пък е на последното място в групата с актив от 0 точки, 0 вкарани голове, и 5 получени такива.