Загадките от четвъртфиналите мачове от турнира за Купата на Краля на Испания остават за решаване в срещите реванши, след като Атлетик Билбао завърши 0:0 като домакин срещу Спортиг Хихон, а Майорка победи с минималното 1:0 Бетис.

На стадион „Сан Мамес” Атлетик имаше надмощие през по-голямата част от мача срещу Спортинг Хихон. В 27-та минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, но тя бе изпусната от Фернандо Йоренте.

През второто полувреме отново баските имаха няколко удобни възможности, но пропуски направиха Йоренте и Мартинес.

Майорка надделя с 1:0 срещу Бетис, а автор на единственото попадение в срещата бе Кейта в 65-та минута.

Бетис успя да отбележи гол в 32-та минута чрез Сиско, но той бе отменен заради положение на засада на футболиста на андалусийци.

В първите два четвъртфинала от турнира за Купата на Краля на Испания Валенсия победи Севиля с 3:2, а Еспаньол и Барселона завършиха 0:0.