Отборите на Селта Виго и Леванте завършиха сезона с ярка голеада. Съставът на Виго се наложи с 4:2 в домакинството си от 38-ия кръг, така с 49 пункта тимът финишира на 11-о място. Леванте, който допусна първа загуба от пет мача насам, приключи кампанията на 15-а позиция с 46 точки.

Селта влезе колебливо мача. В 12-ата минута Моралеш пусна чудесен пас към Рубен Рокиа, който с удар от зоната пред наказателното поле откри за 1:0.

В 29-ата минута домакините успяха да изравнят малко щастливо. След рикошет, получил се в пеналта, Максимилиан Гомес Гонсалес направи 1:1 от близка дистанция.

Последваха силни минути за домакините, които до края на първата част направиха пълен обрат. Йосабед приби отляво, след това комбинира с Яго Аспас се разписа за 2:1.

След почивката Аспас наниза и втори гол. При подаване отдясно в 48-ата минута, съумя да засече за 3:1.

В 63-ата минута при центриране от корнер на Селта отляво по атаката Максимилиан Гомес Гонсалес покачи на 4:1.

Леванте отбеляза чрез Пацини в 69-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 74-ата минута гостите все пак отбелязаха. Кампана пусна пас по земя, успореден на голлинията, а Хосе Моралеш реализира за крайното 2:4.