Виляреал успя да вземе аванс пред Атлетик Билбао в битката за място в Лига Европа. С победа 3:1 над прекия си съперник „Жълтата подводница“ дръпна с 4 точки пред баските, като заема петата позиция с 54 точки. Атлетик пък е на втората позиция за Лига Европа, която осигурява участие в квалификациите, а не директно влизане в групите на турнира. „Лъвовете“ са на 6-о място в класирането на Примера след 31-ия кръг с 50 точки.

Мачът започна с бърза размяна на голове. Откриха домакините от Виляреал с гола на Виктор Руис в 17-ата минута, но само три по-късно Еверик Лапорт изравни за Атлетик – 1:1.

В 47-ата минута страхотен пробив на Седрик Бакамбу завърши с чудесен гол за нападателя на „жълтите“ за 2:1.

В 58-ата минута Адриан успя да вкара от близко разстояние и трети гол в полза на Виляреал. В 74-ата минута авторът на първия гол в мача Виктор Руис бе изгонен заради груб фаул с директен червен картон, но „Жълтата подводница“ не се огъна и удържа победата с 3:1.