Виляреал записа важна победа с 1:0 при гостуването си на Жирона в срещата от 32-рия кръг на Ла Лига. С успеха момчетата на Хави Кайеха се измъкнаха над зоната на изпадащите. Саму Чуквуезе се разписа в седмата минута, за да донесе така важните три точки.

Виляреал вече е 15-ти с 33 точки, докато Жирона остава 14-ти с 34 пункта.

В седмата минута "жълтите" изградиха бърза вертикална атака, която завърши с гол. Пабло Форналс изведе Саму Чуквуезе, който насочи в долния десен ъгъл на вратата на Ясин Буну - 0:1.

В 35-ата Буну се намеси майсторски след опасен удар по земя на Карл Токо Екамби. В 67-ата Пабло Форналс стреля по диагонала и мъничко не му достигна за попадение.

Минута по-късно Серхио Асенхо спаси след удар на Борха Гарсия. Още минута по-късно Карлос Бака шутира и Буну изби в корнер.

Жирона - Виляреал 0:1

0:1 Саму Чуквуезе 7'