Виляреал победи с 3:0 като гост Валенсия и по този начин „жълтата подводница” показа, че през новия сезон в Примера дивисион ще играе основна роля.

Гостите поведоха още в 15-та минута, когато Хави Вента с дълъг пас намери Йон Дал Томасон, който не остави никакви шансове за Сантиаго Канисарес.

В 30-та минута Давид Вия получи жълт картон за грубо нарушение срещу Робер Пирес. Звездата на домакините бе изгонен в 40-та минута, след като получи втори жълт картон за симулация.

В 62-та минута Марчена фаулира Матиас Фернандес в наказателното поле на Валенсия и съдията на мача свири дузпа в полза на гостите. Наказателният удар бе реализиран от Джузепе Роси.

В 66-та минута „прилепите” останаха с двама човека по-малко, след като Хоакин бе изгонен с директен червен картон. Крайното 3:0 бе оформено от Касорла в 72-та минута.

Еспаньол изненадващо загуби с 0:1 от новака Валядолид. Единственият гол в мача отбеляза Йоренте в 54-та минута.